O nas

Zapach odświeżającej morskiej bryzy wokół piaszczystych wydm, w krajobrazie, gdzie każdy dzień wygląda inaczej. Odpoczynek w pobudzających promieniach słońca, a wszystko to rzut kamieniem od dziesiątków przyjemnych barów, zawsze pełnych dyskotek, miejsc, które tętnią życiem. Najlepsze jednak, że nie znajdziemy tego na afrykańskich czy południowo-europejskich wybrzeżach, ale nad naszym polskim morzem. Zapraszamy do Łeby – miejsca, w którym znajdą Państwo wszystko, co w Bałtyku najpiękniejsze.

Łeba to miejsce, z którego najwygodniej poznawać wszystkie atrakcje polskich wybrzeży. Mnóstwo malowniczych krajobrazów, bliskość wielu centrów turystycznych, zaplecze pełne zabytków oraz perfekcyjnie zorganizowane morskie wycieczki – to tylko niektóre z okazji, które będą Państwo mogli wypróbować podczas pobytu u nas.

Dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu najlepszym wyborem będą szlaki Słowińskiego Parku Narodowego. Kilometry leśnych ścieżek, wszechobecny zapach świeżej zieleni i morskiej wody oraz symbol krajobrazu Łeby – piaszczyste wydmy, na których poczuć się można jak na afrykańskiej pustyni. Park Narodowy to gratka dla entuzjastów wycieczek pieszych i rowerowych rajdów.

Na wyciągnięcie ręki jest też historia – za sprawą pobliskiego skansenu w Klukach przenieść się można w klimaty staropolskiej wsi oraz poznać fascynujące dzieje polskiego Pomorza. Ci, którym się poszczęści, mogą też natrafić na często organizowane w skansenie imprezy folklorystyczne pełne zabawy i lokalnego kolorytu.

Pomorza nie byłoby bez wielkich miast, w których znajdziemy miejsca słynne na całym świecie. Niecałe 100 km do stolicy regionu – Gdańska – pozwala na zorganizowanie całodniowej wycieczki, podczas której poznamy starówkę, słynne Westerplatte oraz wiele znanych i nieznanych zakątków – wszystko to tylko w jednym z najpiękniejszych miast Polski.

Kto pragnie poznawać nowych ludzi oraz znaleźć się w centrum wydarzeń – na pewno zapragnie też odwiedzić słynne sopockie molo czy port w Gdyni. Z Łeby blisko też do Ustki, gdzie możemy ruszyć w zachwycającą podróż wodolotem na duńską wyspę Bornholm.

Kameralny klimat Łeby pozwoli też na szybkie, krótkie wycieczki na łono natury. Spokój i świetną rozrywkę będzie można odnaleźć m. in. Nowęcinie, gdzie odwiedzimy atrakcyjną stadninę koni. Wszystko to jedynie 2 km od miasta.

Nade wszystko musimy skorzystać z samego Bałtyku. Spacery brzegiem morza i wielobarwne zachody słońca to rzeczy, które pamięta się przez całe życie. Do tego setki niekończących się imprez i zabaw na plaży, po których będą mogli Państwo odpocząć w naszych skromnych progach. Zapraszamy do wypoczynku pod skrzydłami pensjonatu Baltica. To u nas sny stają się rzeczywistością.

Serdecznie zapraszamy na wakacje do Łeby. Łeba to nie tylko morze i piękna piaszczysta plaża. Na spragnionych aktywnego wypoczynku turystów czekają :

  • ruchome wydmy ( najwyższa 42m ),
  • szlaki wędrowne w Słowińskim Parku Narodowym ( piesze i rowerowe),
  • skansen Słowińców w Klukach ,
  • stadnina koni w Nowęcinie ( 2km ) .

Na całodniową wycieczkę zaprasza gdańska starówka i sopockie molo ( 100km ), Pojezierze Kaszubskie ( zamek w Bytowie, Wieżyca , skansen we Wdzydzach) oraz, położona za morskim horyzontem duńska wyspa Bornholm ( 60 mil morskich – rejsy wodolotem z Ustki )

Na amatorów wrażeń i zabawy czekają dyskoteki ( 300 metrów ) , windsurfing , salony gier ( 200 metrów ) , kino ( 400 metrów ) itd. A po trudach całodniowej wędrówki, lub po leniuchowaniu na plaży, znajdziecie Państwo chwile spokoju i domowe zacisze w naszym pensjonacie „Baltica”.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy i do zobaczenia .